KGHM poszukuje nie tylko miedzi, ale także... rodzin zastępczych dla dzieci
"Polska Miedź" zaangażowała się w projekt poszukiwania i przygotowania rodziców zastępczych dla dzieci z Zagłębia Miedziowego - we współpracy z dolnośląskimi samorządami i organizacjami pozarządowymi. -Początkowy cel - znalezienie opieki dla czterdzieściorga dzieci - już dawno udało się nam zrealizować - wyjaśnia Adam Bugajczuk, wiceprezes holdingu.
-Ten program przybiera na sile i mamy coraz więcej rodziców, którzy decydują się być rodzicami zastępczymi. Mieliśmy ostatnio takie spotkania, gdzie mieliśmy mamę, która ma dziesięcioro dzieci, dla których jest rodziną zastępczą. Cieszymy się, że tych zgłoszeń jest coraz więcej i osób, którzy się na to decydują.
Dzięki akcji "Pierwsze (u)Rodziny" wszystkie dzieci, które w Zagłębiu Miedziowym potrzebowały opieki rodzicielskiej, mogły ją znaleźć bez opuszczania regionu. -Nie jesteśmy w stanie określić dokładnej liczby osób, które udało nam się przekonać do tworzenia rodzinnych domów dziecka, ale mamy w tym swój udział - tłumaczy Gabriela Jednorał, ekspert od społecznej odpowiedzialności biznesu w KGHM-ie.
-Efekty są zadowalające pod tym kątem, że już dzieci z domów dziecka nie trafiają w dalekie strony Polski. Tak bywało, że jak tu nie było miejsca w naszym regionie, to trafiały w inne miejsca. Teraz wszystkie dzieci znajdują opiekę w naszym regionie, więc jest to duży efekt.
Działania uczestników projektu "Miedź rodzinę" nie ograniczają się jedynie do finansowego wsparcia rodzinnych domów dziecka - w najbliższą sobotę z Polany Jakuszyckiej maluchy ruszą ze swoimi opiekunami na wycieczkę z noclegiem w górskim schronisku.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.