Mirosławice walczą o szkołę (ZDJĘCIA)
Takie plany ma burmistrz, którego dziś zaprosili na spotkanie. Przyszło około stu osób. Emocji nie brakowało:
Burmistrz Stanisław Dobrowolski oraz jego urzędnicy tłumaczą, że wszystkiemu winien jest niż demograficzny. Poza tym gmina ma długi i nie stać jej na utrzymywanie szkół, w których brakuje dzieci. Terminu likwidacji na razie nie ma. Sprawą zajmą się jeszcze radni z Sobótki.
Mieszkańcy są zaskoczeni i zbulwersowani. Jak mówią, włożyli w tę szkołę wiele wysiłku i własnej pracy. - Ani gmina, ani rząd nie miały pieniędzy dla Mirosławic. Wielu z nas pracowało tu nie raz społecznie. To nasza szkoła, nie mogą nam jej zabrać - mówią ludzie, którzy boją się też przeprowadzki do innych placówek:
Część mieszkańców zapowiada, że jeśli nie uda się przekonać samorządowców, zorganizują blokadę drogi w Mirosławicach. A jest nią droga krajowa nr 35 z Wrocławia do Świdnicy, czyli bardzo ważna i ruchliwa trasa.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.