Niepamięć prof. Beresia, grafika w bibliotece i Kultowe Teleturnieje [WIDEO]

| Utworzono: 2021-12-10 20:25 | Zmodyfikowano: 2021-12-10 20:34

W ostatniej audycji książkowej RWK:

Stanisław Bereś – historyk literatury, krytyk, eseista, tłumacz i poeta; autor kilkudziesięciu książek w tym m.in ”Historii literatury w rozmowach” i wielu „rozmów rzek” łączących historię literatury z publicystyką. Tym razem z profesorem Uniwersytet Wrocławski, który niedawno doczekał się własnej monografii pt. „Rozmówca” (Wydawnictwo Czarne) porozmawialiśmy o jego najnowszej książce zatytułowanej „Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku” (ATUT Oficyna Wydawnicza). To książka, która opowiada o poszukiwaniu spraw przez kogoś zapomnianych albo ukrytych – przed sobą lub innymi. Czasem dlatego, że za bardzo bolały, a czasem dlatego, że dotyczyły kwestii wstydliwych lub hańbiących.

Sylwia Olszewska-Tracz i Beata Walkowiak – w naszym cyklu „Bibliotekarz poleca” na koniec roku spotkaliśmy się z absolwentkami wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, które związane są zawodowo z Miejską Biblioteka Publiczną we Wrocławiu im. Tadeusza Różewicza. Sylwia Olszewska-Tracz jest także autorką wielu wystaw w Polsce i za granicą. Na swoim ilustratorskim koncie, poza licznymi grafikami i ilustracjami powstającymi na potrzeby wrocławskiej biblioteki, ma również dwie książeczki dla dzieci: "Ten drugi. Opowieść misia Fredka" (Marta Szloser) oraz "Zaskroniec i pudel" (Katarzyna Wierzbicka). Beata Walkowiak przez wiele lat pracowała jako art director w agencjach reklamowych jest pasjonatka grafiki warsztatowej i rysunku oraz technik ilustracji cyfrowej i autorką np. grafik do akcji „Skarpetki Tyrmanda” czy "Z Tadeuszem Różewiczem rok pierwszy.


Roman Czejarek – kilkadziesiąt lat historii, tysiące odcinków, legendarni prowadzący! Od „Wielkiej gry” przez „Koło Fortuny”, „Familiadę” i „Idź na całość” po „Jednego z dziesięciu”, „Jaka to melodia?”, i „Milionerów”. Wielkie emocje, łut szczęścia, podchwytliwe pytania, nieznane fakty, rekordowe wygrane! Kulisy najpopularniejszych teleturniejów opisał w swojej książce "Kultowe teleturnieje" (Słowne) nasz znany kolega po fachu - radiowiec, utytułowany dziennikarz, fotograf i autor kilkunastu książek w tym np. "Polska według Czejarka" czy… "Sekrety polskiego lotnictwa”.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.