Wirtualne drzwi otwarte na Politechnice Wrocławskiej
– W tym roku przygotowaliśmy wirtualne prezentacje i spotkania – wszystko w jednym miejscu i bez wychodzenia z domu – zapowiada Anetta Stypułkowska z Działu Rekrutacji PWr. – Podczas naszego wydarzenia online będzie się można dowiedzieć wszystkiego o dostępnych kierunkach studiów, porozmawiać na czacie z przedstawicielami wszystkich wydziałów, poznać absolwentów i ich historie, a także uzyskać informacje o stypendiach i domach studenckich – dodaje Anetta Stypułkowska.
Każdy dzień przeznaczony jest dla innej grupy kierunków. W poniedziałek, 19 kwietnia, zapraszamy zainteresowanych studiami na wydziałach: Architektury, Budownictwa Lądowego i Wodnego oraz Chemicznym. Wtorek, 20 kwietnia, przeznaczamy na wydziały: Elektroniki, Elektryczny, Górnictwa, Geologii i Geoinżynierii, Inżynierii Środowiska oraz Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki. Z kolei środa, 21 kwietnia, to oferta z wydziałów: Elektroniki, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznego, Mechanicznego oraz Podstawowych Problemów Techniki. Czwartek, 22 kwietnia, to wydziały: Inżynierii środowiska, Mechaniczny, Podstawowych Problemów Techniki oraz Matematyki.
Dodatkowo w piątek, 23 kwietnia, ostatniego dnia dni otwartych, przedstawiciele Działu Rekrutacji wyjaśnią, jakie dokumenty trzeba przygotować oraz gdzie i do kiedy trzeba je złożyć. Zainteresowani posłuchają i porozmawiają również o ofercie uczelnianego Biura Karier, możliwościach skorzystania z Domów Studenckich, wsparcia socjalnego czy też szansach i perspektywach skorzystania z wyjazdów zagranicznych w ramach programów wymiany studenckiej.
Wszyscy uczestnicy wydarzenia mają szansę na wygranie gadżetów Politechniki Wrocławskiej, zdobycie vouchera na jedynego w swoim rodzaju Poliburgera lub przejazd Polinką.
Interesującymi „przerywnikami” kolejnych spotkań będą rozmowy z ciekawymi absolwentami PWr, którzy o swoich doświadczeniach na uczelni oraz swojej karierze opowiadali nam w… Polince. Wśród gości są m.in. uznany architekt Zbigniew Maćków, Patryk Arłamowski (innonwator i szef firmy blebox.eu) oraz badaczka z Wydziału Chemicznego dr inż. Paulina Kasperkiewicz-Wasilewska.
Całe wydarzenie, pełen harmonogram oraz wszystkie informacje można znaleźć tutaj.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.